Ileż razy narzekaliśmy na to, że przechadzając się klatką schodową, po prostu gasło nam światło? Zapewne wiele razy. Czasem zdarza się, że idziemy z nielekkimi zakupami czy przenosimy ciężkie rzeczy i po prostu zgaszenie światła może spowodować przykry uraz, a tego z pewnością chcielibyśmy uniknąć. Oczywiście, wydaje się, że nie zawsze jest możliwe, by światło było włączone, natomiast warto przybliżyć tematykę automatów schodowych i zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.

Czym są automaty schodowe?

Automaty schodowe to nic innego, jak tylko część, którą wkłada się do instalacji oświetleniowej i na tej podstawie regulowane jest czasowo włączenie światła. Jest to rozwiązanie, które stosuje się nie tylko w blokach mieszkalnych, ale również w ogrodach. Z pewnością nie rekomendujemy kupowania takiego automatu schodowego na własną rękę, ponieważ trzeba wiedzieć jaką wersję wybrać i czym różnią się poszczególne modele. Warto dodać, że czas włączonego oświetlenia jest regulowany manualnie i właściciel może ustawić czas w dowolny sposób.

Dlaczego warto kupić automat schodowy?

Przede wszystkim z jednego powodu – oszczędność prądu. Właściciele bloków bardzo często narzekają na to, że światło na klatkach świeci się zbyt często, chociaż w dobie dzisiejszych czasów jest to coraz rzadziej pojawiający się argument, natomiast zaprogramowany automat na klatce schodowej sprawia, że światło świeci się tylko przez określony czas. Automaty schodowe są bardzo praktycznym rozwiązaniem, które z pewnością można wykorzystywać w każdej klatce, jak również w ogrodzie czy innych miejscach.