W dobie wielkich korporacji, eventów i codziennego życia biurowego, identyfikator to całkowita podstawa. Jednak często nie wiadomo, co dokładnie na nim zamieścić, aby w pełni spełniał swoje zdanie. Warto przyjrzeć się, co jest konieczne, a co tylko opcjonalne i wybrać opcję najkorzystniejszą na daną okazję.

Co musi znaleźć się na identyfikatorze?

Kiedy mowa o pracowniczych identyfikatorach https://biurwa.pl/identyfikatory-i-holdery, prawie zawsze trzeba wziąć pod uwagę te aspekty:

  • imię,
  • nazwisko,
  • stanowisko,
  • numer identyfikacyjny,
  • zdjęcie.

Wszystko to pozwala na sprawne rozpoznanie osoby, co jest konieczne, aby zniwelować możliwość wejścia do firmy osobom nieupoważnionym.

Wystarczy sobie wyobrazić prostą sytuację wielkiej firmy, gdzie pracuje tysiące osób. W takim miejscu bez odpowiedniego zdjęcia na identyfikatorze trudno byłoby rozpoznać, czy dana osoba jest tą, za którą się podaje.

Co jednak z poufnością danych osobowych?

Jeśli chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa firmy, ma ona prawo posługiwać się w ten sposób danymi pracownika. Oczywiście każde miejsce ma inną politykę, co sprawia, że identyfikatory się od siebie różnią.

Opcjonalne dane na identyfikatorze

Warto wiedzieć, że oprócz wspomnianych danych, na przedmiocie identyfikującym mogą znaleźć się również reklamy, opisy eventów, jak i pomoce w pracy. Wszystko to zależne jest od miejsca i zapotrzebowania. 

Warto jednak pamiętać, że identyfikator ma być przede wszystkim przejrzysty, a nadmierna ilość informacji może to zaburzyć. Najlepiej stawiać na proste identyfikatory, z którymi odczytaniem nie będzie problemu.