Jednym z najważniejszych parametrów papieru jest jego jasność. Ta właściwość nie dotyczy wyłącznie produktów fotograficznych. Wręcz przeciwnie – ma ona znaczenie również w kontekście zastosowań biurowych.

Im jaśniej, tym lepiej?

W zastosowaniach biurowych, jasny papier jest wykorzystywany wyłącznie do drukowania najlepszych i najważniejszych dokumentów. Dzięki jego bieli, kolorowe i czarne wydruki prezentują się na nim wyjątkowo wyraźnie. W ten sposób drukuje się wszelkie zapytania o ofertę, które swoją jakością i pięknem mają przyciągnąć potencjalnego Klienta.

Kolorystyka…

Jasność papieru ma ogromny wpływ na jakość prezentowanych kolorów. Okazuje się, że śnieżnobiały nośnik drukarski sprzyja nadrukowywaniu wyjątkowo czystych i intensywnych barw. Co więcej, jasność papieru wpływa również na przejścia pomiędzy poszczególnymi barwami, dzięki czemu są one jeszcze bardziej wyraziste i piękne. Efekt ten widać o wiele lepiej, niż na przykład na tradycyjnym, nieco kremowym papierze.

Jasność – skąd o niej wiadomo?

Jasność, lub inaczej biel, jest podawana na opakowaniach poszczególnych ryz papieru. Najczęściej przedstawia się ją w postaci gwiazdek a także krótkich opisów, mających mniej więcej zdefiniować ten parametr. Każda ryza papieru jest oznaczona w ten sposób, dzięki czemu łatwo wybrać interesujący nośnik do konkretnych wydruków.

Podsumowując, jasność papieru nie wpływa wyłącznie na piękno kolorystyczne wydruków, lecz również na jakość drukowanych za jego pomocą dokumentów biurowych.