Sekretarka biurowa to osoba, która musi na co dzień przyswoić i zapamiętać mnóstwo informacji. Niemniej nie jest ona robotem i nie ma pamięci doskonałej. Dlatego też przy wykonywaniu swoich obowiązków musi posiłkować się karteczkami samoprzylepnymi. One pozwalają jej wszystko zanotować i nie zwariować od nadmiaru danych.

Karteczki samoprzylepne- co zapisuje na nich sekretarka?

W zasadzie różna jest ich treść, ale najczęściej powtarzają się następujące komunikaty, które mówią o:

• ważnym spotkaniu, na którym musi być jej przełożony.
• o dacie i godzinie pilnej narady międzywydziałowej.
• sekretarka na karteczce dostaje też dyspozycje od szefa, żeby kupić kwiaty, alkohol czy ciasteczka, bo do firmy mają przybyć ważni goście lub urzędnicy.
• Czasem szef prosi ją przez nie, by zamówiła mu kwiaty dla żony lub przypomniała o prezencie z okazji rocznicy ślubu.

A do czego sekretarka używa karteczek samoprzylepnych?

Po pierwsze do tego, żeby zapisywać na nich nazwiska i numery ludzi dzwoniących do firmy i proszących o spotkanie z szefem. Po drugie karteczki samoprzylepne i napisy na nich służą jej na przykład do tego, by szybko przypomnieć sobie, w której teczce znajdują się najważniejsze dokumenty firmowe.

Na karteczkach samoprzylepnych sekretarka umieszcza też adnotacje, które sprawy są pilne, a które mogą jeszcze nieco poczekać. Jak widać, karteczki samoprzylepne, które kupisz tu, to nie zwykły kawałek papieru, tylko narzędzie- które usprawnia jej prace i sprawia, że jest ona mniej chaotyczna.