Komputery są dość drogie, nie każdemu uśmiecha się płacić za nowego PC-ta kilka tysięcy złotych. Alternatywą może okazać się zakup komputera stacjonarnego używanego, ale czy to się opłaca?

Zakup komputera stacjonarnego czy laptopa to dość duży wydatek, dlatego wiele osób wybiera sprzęt używany. Obecnie bez większych problemów można kupić komputery stacjonarne używane (zobacz modele), dostępne są na aukcjach internetowych, sklepach stacjonarnych z elektroniką. Dobrą opcją jest na przykład zakup komputera poleasingowego, czyli takiego, który wcześniej był użytkowany w jakieś firmie czy przez osobę, która nabyła sprzęt w ramach usługi leasingowej. Dlaczego to dobra opcja? Ze względu na to, że firmy kupują zazwyczaj sprzęt z wyższej półki, który jest typowo biznesowy, to z kolei oznacza, że ma lepsze parametry, jest solidniej wykonany itp. Komputery stacjonarne używane poleasingowe najczęściej są sprzedawane przez sklepy internetowe, ogłoszenia dotyczące sprzedaży tego typu sprzętu można znaleźć również na portalach ogłoszeniowych. Wybór jest duży, także każdy powinien znaleźć sprzęt odpowiedni dla siebie. 

Przed zakupem komputera używanego, warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak:
– system operacyjny,
– parametry,
– stan ogólny komputera,
– gwarancja,
– możliwość odbioru osobistego zakupionego sprzętu.

Bez wątpienia opłaca się kupić komputer używany, przy czym taka decyzja musi być dobrze przemyślana. Na pewno warto dokładnie przyjrzeć się urządzeniu, gdyż niestety w tym wypadku trzeba liczyć się z tym, że może posiadać ukryte wady.