Wydarzenia z roku 2020 spowodowały bardzo duże braki w sprzęcie elektronicznym na rynku. Branża zmaga się z coraz większym problemem w produkcji półprzewodników, brakuje kart graficznych i procesorów, a ceny dysków twardych szybują w górę. Jeśli szukasz komputera dla siebie lub kogoś z rodziny, dobrym rozwiązaniem jest zakup sprawdzonego komputera poleasingowego. Są to co prawda komputery używane, ale bardzo często oferują dobre parametry i pochodzą od sprawdzonych producentów.

komputery poleasingowe

Bez względu na to, czy potrzebujesz komputer stacjonarny, czy laptop, używane komputery mogą posłużyć długo jeśli pochodzą ze sprawdzonego źródła. Jest kilka elementów, na które warto zwrócić uwagę, dokonując takiego zakupu.

1. Producent – Szukaj komputerów, które produkowane są przez największe firmy na rynku. Zarówno laptopy i komputery stacjonarne takich firm jak Dell, Lenovo, czy HP oferują dobrą jakość wykonania i są bardzo wytrzymałe. To sprawia, że otrzymujesz sprzęt, który nosi minimalne ślady używania.
2. Parametry – Wybierając komputer poleasingowy można kupić najlepszą konfigurację danego modelu w bardzo przyzwoitych pieniądzach. Zdarza się, że zakup używanego laptopa z procesorem i7 na pokładzie jest lepszym wyborem niż kupno nowej maszyny, która pod maską ma i3 nowszej generacji.
3. Faktura – Dokonując zakupu na firmę otrzymasz od sprzedawcy otrzymasz fakturę, a jeśli chciałbyś komputer poleasingowy wziąć w leasing, to szukaj sprzedawcy, który oferuje pełną fakturę VAT i jest taka możliwość.
4. Gwarancja – większość sprzedawców oferuje gwarancje na sprzedawany sprzęt, warto jednak sprawdzić, jaki jest okres jej obowiązywania, żeby mieć spokojną głowę o to, że sprzęt posłuży długo.

Komputery poleasingowe to dobry sposób, by cieszyć się dobrym urządzeniem, a jednocześnie przesadnie nie przepłacić tylko za to, że jest nowe.