Wybór laptopa może okazać się trudniejszy, niż się wydaje ze względu na to, że w dzisiejszych czasach możliwości jest nieskończenie wiele. Komputery przenośne znajdują zastosowanie zarówno w domu, jak i w biurze. Od tego, do jakich celów będzie wykorzystywany laptop będą zależeć jego parametry.

Odpowiednie parametrypoleasingowy dell

Wybierając komputer przenośny należy mieć na uwadze kilka rzeczy. Po pierwsze rodzaj procesora, najpopularniejsze są procesory Intel, w tym wypadku warto zdecydować się na i3, i5, i7 w zależności od potrzeb. Im większa liczba, tym lepszy procesor. Kolejne 3 cyfry mówią o wydajności układu, w tym wypadku również im wyżej tym lepiej. Do podstawowych zastosowań z pewnością wystarczy model i3. Kolejna ważna sprawa to pamięć ram, najlepiej, żeby miała co najmniej 4GB. Kluczowy będzie także rodzaj matrycy oraz wielkość i rozdzielczość ekranu. Obecnie dużą popularnością cieszą się komputery z matowymi matrycami, dzięki nim z laptopa można korzystać bez większych problemów na zewnątrz. Nie można zapominać również o karcie graficznej, która zazwyczaj jest zintegrowana z procesorem. W przypadku laptopów przeznaczonych do bardziej profesjonalnych zastosowań zazwyczaj dołączona jest dedykowana karta graficzna. Najpopularniejszymi firmami zajmującymi się tworzeniem kart graficznych jest Nvidia (GeForce) i AMD (Radeon).

Gdzie kupić laptopa?

Obecnie w sklepach z elektroniką wybór laptopów jest duży i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Jak budżet na komputer jest ograniczony albo szuka się sprzętu o dobrych parametrach, ale w przystępnej cenie, dobrym rozwiązanie mogą okazać się laptopy poleasingowe Dell (https://pro4it.pl/m/47/laptopy-dell). W tym wypadku urządzenie jest używane, nie mniej jednak ma dobrą jakość i z pewnością jeszcze długo posłuży. Wśród laptopów poleasingowych Dell można znaleźć zarówno modele do zastosowań profesjonalnych, jak i domowych.