Od przynajmniej kilkudziesięciu miesięcy możemy zaobserwować określone tendencje na rynku komputerowym i informatycznym. O tym, że dziś nie łatwo zdobyć w dobrej cenie sprzęt z najwyższej półki przekonał się nie jeden potencjalny klient salonu komputerowego. Ceny są dosyć mocno wywindowane i te tendencje będą się najprawdopodobniej utrzymywać. Jeśli coś stanieje, to raczej drugoplanowe części komputerowe, takie jak obudowy i wszelkiego rodzaju osprzęt. Najważniejsze komponenty “będą w cenie”.

Rozwój przemysłu kopania kryptowalut był ważnym momentem w kontekście wzrostu cen komputerów. Dla wielu osób pojawiło się światełko w tunelu i pomysł na wielki biznes, bez większego wysiłku. Przez wielki “boom” na komputery, a w szczególności karty graficzne, rynek komputerowy zwariował. Do tamtej pory tanie, budżetowe karty obsługujące grafikę, niemal w kilka tygodni zwiększyły swoją cenę o kilkaset procent.

wynajem laptopa

Powodem takiego stanu rzeczy był zbyt duży popyt w stosunku do podaży, dlatego rynek został mocno zachwiany. A jak to bywa w takich przypadkach, najbardziej ucierpiał zwykły, szary konsument. Do dziś ceny części komputerowych (w szczególności kart graficznych) utrzymują się na wysokim poziomie. Jeśli potrzebujemy natychmiast dobrego sprzętu komputerowego, powinniśmy rozważyć wynajem komputerów (https://pro4it.pl/wynajem) i laptopów. Jeśli jednak potrzebujemy naszego sprzętu na zawsze… nasz portfel na pewno mocno ucierpi.